
Музички виртуози, на најлепши начин, сомборској публици су презентовали део културног наслеђа Алжира
У оквиру манифестације Дани алжирске културе у Србији, Удружење лепих уметности је у Народном позоришту у Сомбору, 21. априла, одржало концерт класичне андалушке музике.
Сомборска публика, увек отворена за традицију и културу других народа, испунила је Народно позориште до последњег места и алжирске музичаре наградила дугим аплаузом.
Дани алжирске културе у Србији организовани су у оквиру културне размене између Србије и Алжира, односно Министарства културе и информисања и Амбасаде Алжира у Србији.
Манифестација је почела 20. и завршиће се 26. априла и највећим делом се реализује у Београду, а осим у Сомбору, концерт андалушке музике биће приређен и у Пожаревцу.
Послови информисања и односа са јавношћу